Exkurze

Exkurze jsou vítaným zpestřením nejen pro mladou generaci, ale rovněž pro svazy důchodců a jednotlivá zájmová sdružení. Proto společnost Ostravské vodárny a kanalizace a.s. pomyslně otevírá dveře moderně-technologických zařízení, mezi než patří Ústřední čistírna odpadních vod v Ostravě-Přívoze. Dalším navštěvovaným vodárenským objektem je nejnovější ostravská čistírna odpadních vod v Michálkovicích. 

Pokud si budete chtít prohlédnou, jak se u nás upravuje pitná nebo čistí odpadní voda, máte nyní možnost vše vidět prostřednictvím virtuální exkurze v našich zařízeních prostřednictvím krátkých komentovaných videí v sekci Videoportál. Prohlédněte si provoz  Úpravny vody v Ostravě - Nové Vsi nebo provoz Ústřední čistírny odpadních vod v Ostravě - Přívoze.

Chcete nahlédnout do počátků zásobování pitnou vodou? Navštivte novou expozici „Historie ostravského vodárenství - Babylon“, která vznikla v roce  2017 v srdci Ostravy, v areálu Úpravny vody Nová Ves. 

Přihláška k exkurzi na Úpravnu vody Nová Ves nebo na ÚČOV. Přihláška k expozici "Historie ostravského vodárenství Babylon".

Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Kolik kilometrů měří ostravská kanalizační síť?

1)
85,4 km

2)
854 km

3)
8 540 km