Exkurze

Exkurze jsou vítaným zpestřením pro vzdělávací zařízení/školy technického směru. Pro svoji odbornost jsou výhradně věnovány školám se zaměřením na ekologii, úpravnictví vody nebo životní prostředí.

Na jaře ke Světovému dni vody nabízí společnost Ostravské vodárny a kanalizace a.s. pro širokou veřejnost Dny otevřených dveří.  OVAK a.s. pomyslně otevírá dveře moderně-technologických zařízení, mezi než patří Ústřední čistírna odpadních vod v Ostravě-Přívoze a areál Úpravny vody Nová Ves. Termín je každoročně medializován v únoru či březnu. Účast je podmíněna rezervací prostřednictvím rezervačního formuláře, který je aktivní před vyhlášením Dne otevřených dveří obvykle v březnu daného roku.

Pokud si budete chtít prohlédnout, jak se u nás upravuje pitná nebo čistí odpadní voda, nahlédněte do virtuálního světa prohlídek na Videoportálu. Prohlédněte si provoz  Úpravny vody v Ostravě - Nové Vsi nebo provoz Ústřední čistírny odpadních vod v Ostravě - Přívoze.

Chcete nahlédnout do počátků zásobování pitnou vodou? Navštivte novou expozici „Historie ostravského vodárenství - Babylon“, která vznikla v roce  2017 v srdci Ostravy, v areálu Úpravny vody Nová Ves. 

Skupinová Přihláška k exkurzi na Úpravnu vody Nová Ves nebo na ÚČOV. Přihláška k expozici "Historie ostravského vodárenství Babylon" pro jednotlivce.

Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Víte, že ...

1)
vyvezeme septik?

2)
připojíme vás k vodovodu a kanalizaci?

3)
zhotovíme projekt?