Světový den vody - Hledej pramen vody, BABYLON a sleva na rozbory vod

Celý svět si 22. března připomene, jak cennou surovinou je voda. Ke Světovému dni vody, který vyhlašuje OSN, se připojuje i naše společnost. A to hned několika aktivitami.

 

  • Zahájili jsme již 18. ročník ekologického hravého projektu pro základní školy Hledej pramen vody 2019. Úkolem dětí je vyřešit v prvním kole hned několik úkolů souvisejících s vodou. Pokračujeme v moderním pojetí soutěže. Zaměřujeme se na vodárenský geocaching. Děti se vypraví do terénu, kde budou hledat „kešku – poklad – odpověď na hádanku“ podle zadaných kritérií. Ti nejlepší čtvrťáci, páťáci postoupí do velkého finále, které proběhne 31. 5. na Slezskoostravském hradě. Ačkoliv hlavní výhry – finanční výhry v celkové výši 35 000,- Kč – si odnesou 3 třídy, vítězové jsou všichni. Dozví se totiž, že mít dostatek vody není jinde ve světě běžné, a že bychom si měli této nejcennější tekutiny vážit a pečovat o ni. Partnerem je SMO.

Poslání projektu přibližuje tisková mluvčí společnosti OVAK Radka Vanková: „Většina obyvatel hospodářsky vyspělých zemí si zvykla na fakt, že stačí otočit kohoutkem a kvalitní pitné vody je dostatek. Ale, není dne, aby nás některé z médií neinformovala o tom, že dostatek pitné vody se stává aktuálním společenským problémem. Péče o vodu je dlouhodobá aktivita a vztah k ní se buduje už od dětských let“.

V první fázi projektu obdrží školáci 6 úkolů. Ti, kteří je vyřeší nejlépe, se pak utkají ve velkém finále v červnu na Slezskoostravském hradě, kde pro ně bude připraven bohatý program. Tři nejúspěšnější třídy získají finanční poukázky v hodnotě 15.000,- Kč a 2x 10.000,- Kč. Jako motivační odměnu obdrží všichni finalisté vodní věcné ceny.
Průběžné výsledky mohou děti sledovat na stránkách projektu www.hledejpramenvody.cz.

Školy oceňují, že je projekt interaktivní, což potvrzuje učitelka vítězné třídy ZŠ Provaznická, paní Drahomíra Svobodová: „Plnění úkolů děti bavilo a těšily se na to. Každé kolo hodně prožívaly a snažily se vše splnit co nejlépe. Bylo příjemné vidět, jak se zároveň mění jejich pohled na vodu jako takovou.“

Nejúspěšnější třídy celé soutěže HLEDEJ PRAMEN VODY 2018:
1. místo, tým „Pramínci,“ ZŠ Provaznická, Ostrava-Hrabůvka, dárkový poukaz v hodnotě 15.000 Kč
2. místo, tým „Vodoměrky,“ ZŠ Ostrava-Vítkovice, dárkový poukaz v hodnotě 10.000 Kč
3. místo, tým „Delfíni,“ ZŠ Ostrava-Petřkovice, dárkový poukaz v hodnotě 10.000 Kč

 

  • Společnost OVAK nabízí u příležitosti Světového dne vody mimořádnou slevu na provedení rozboru ze studní ve výši až 32 %. Platnost akce do 31.5.

 

  • Otevíráme, po zimním spánku, muzeum HISTORIE OSTRAVSKÉHO VODÁRENTSVÍ - BABYLON

Od dubna zahajujeme pravidelné exkurze muzea Babylon. 4x měsíčně, ve čtvrtky 15:30 a 17:45. Nutná rezervace na webu prostřednictvím registračního formuláře nebo osobně v zákaznickém centru na ul. Nádražní 28.

 


 

Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Který způsob nakládání s odpadní vodou je levnější?

1)
Mít dům napojený na kanalizaci.

2)
Mít vlastní žumpu nebo septik.

3)