Hravý HLEDEJ PRAMEN VODY vstupuje do velkého finále

Tři měsíce se tisíc ostravských školáků bavilo vodou. Jejich školy se totiž přihlásily do projektu Hledej pramen vody, který pořádá společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK). Ty nejlepší z nich teď čeká velké finále, které vypukne 1.6. na Slezskoostravském hradě. A ceny stojí za to! Nejúspěšnější tři třídy celého projektu HLEDEJ PRAMEN VODY 2018 budou oceněny dárkovými poukazy v hodnotách 15 000 Kč, 2x 10 000 Kč.


Následně každý jednotlivec z vítězného týmu získá atraktivní věcnou cenu (značkové batohy, selfie tyče a kvalitní lahve na vodu). Dále oceníme tři nejlepší týmy za teoretickou část pohárem Hledej pramen vody Einstein. Za nej aktivity na FB předáme zástupci školy daného týmu pohár Chytré hlavičky. Myšlenkové mapy, vodní geocaching, Žijeme Ostravou, žijeme vodou. Tak zněly některé z tematických okruhů. Každý z nich znamenal soubor úkolů, které m u s e l y děti splnit. A podle vedoucí projektu OVAK Radky Vankové si s tím poradily na jedničku: „Procházet práce dětí je obrovskou radostí. Doporučuji všem se podívat na www. hledejpramenvody.cz nebo facebook, kde je spousta materiálů k dispozici. Je vidět, že nejenom děti hře naprosto propadly.


“Cílem projektu je seznámit dětii zábavnou formou s vodou a přiblížit jim, jak vzácná je to tekutina a že bez vody by neexistoval život. Děti kreslily obrázky, psaly básničky, ale také fotily, točily videa a vyrážely do terénu hledat vodní „kešky“. „Obrovský zájem o projekt mezi ostravskými školami dokazuje, že jsme na správné cestě. Mám signály ze škol, že děti plnění úkolu hodně bavilo. Ocenily to, že projekt nezavrhuje moderní technologie, ale naopak je aktivně využívá,“ dodala Radka Vanková.
Ty nejúspěšnější třídy se již připravují na velké finále na Slezskoostravském hradě, kde je čekají další hry o vodě. Součtem výsledků pak vznikne pořadí nejlepších škol. Vítězi jsou ale už teď všichni, kdo se do projektu aktivně zapojili a projevili touhu se něco dozvědět. Podle Radky Vankové budou mít školy, které se nezúčastnily letos, příležitost i další rok. „Projekt Hledej pramen vody je náš dárek ostravským dětem. Určitě počítáme s tím, že připravíme i další ročník,“ uzavřela Radka Vanková.
 

Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Čeho je víc?

1)
lidí napojených na kanalizaci v Ostravě

2)
lidí pracujících ve školství v ČR

3)
návštěvníků Karlštejna za rok