Mějte vodu pod kontrolou

Chytré technologie jsou všude kolem nás. Stále více lidí používá chytrý telefon, chytrou televizi a někdo třeba i chytrou ledničku. Využívat výhod chytrého vodoměru zdarma teď mohou obyvatelé Ostravy!

Sledujte aktuální reportáž pro Českou televizi.

  • Systém funguje na principu odečtu dat z vysílačů umístěných na vodoměrech, které jsou pomocí digitálního kódovaného signálu přijímané přijímači. Přijímače přenášejí data do datového uložiště za pomocí technologie GPRS a následně přes rozhraní do informačního systému pro správu dat. Celý digitální řetězec dat je šifrován a nejsou v něm přenášeny žádné osobní informace, které by mohly identifikovat odběratele.
  • Hlavní výhodou chytrého vodoměru je, že spotřebitel má neustálý přehled o aktuální spotřebě vody a pokud dojde k nestandardnímu odběru (úniku) vody, systém pošle odběrateli varovný e-mail.
  • Základním předpokladem k možnosti využívat chytrý vodoměr je pokrytí oblasti tímto systémem. Vysílače jsou instalovány na vodoměry v městské části: Výškovice, Hrabůvka, Dubina, Moravská a Slezská Ostrava, Přívoz, Mariánské Hory a Hulváky a Poruba.
  • Vysílače je možné umístit jen na ty vodoměry, které jsou s touto technologií kompatibilní a služba se netýká bytových vodoměrů.
  • K získání náhledu na aktuální data o spotřebě vody musí mít odběratel zřízen přístup na Zákaznický účet prostřednictvím internetu. Pro zasílání upozornění na odchylky od standardní spotřeby musí vyplnit k tomu určený formulář
  • Za projekt dálkového odečtu vodoměrů získaly Ostravské vodárny a kanalizace zvláštní cenu v národní soutěži „Chytrá města pro budoucnost.“ Soutěž má propagovat tzv. SMART CITY projekty a podporovat obce, města i kraje ve sdílení a dobré praxi využívání nejmodernějších postupů v zájmu reálného zlepšení kvality života lidí v České republice. 

Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Víte, že ...

1)
vyvezeme septik?

2)
připojíme vás k vodovodu a kanalizaci?

3)
zhotovíme projekt?