Ekologický projekt pro ZŠ - HLEDEJ PRAMEN VODY

Velké dětské klání "Hledej pramen vody 2018" je určen ostravským žákům 4. a 5. tříd základních škol. Zábavnou formou s motivací soutěže chceme nejmladší generaci říci, že voda je nejcennější tekutina a je třeba s ní podle toho nakládat a chránit její zdroje.

Soutěž probíhá dvoukolově. V první písemné části plní děti, ve školách či jako formu úkolů, šest kvízů týkajících se vody. Jejich úspěšné vyřešení je vstupenkou na velké finále. Tam se rozhodne, které 3 třídy si odnesou věcné ceny a hlavně jednodenní zájezdy po atraktivních místech Moravskoslezského kraje.  

Už nyní můžeme prozradit, že druhá část se uskuteční 1. 6. 2018, a to zábavnou formou na Slezskoostravském hradě, kde rovněž proběhne slavnostní vyhlášení celého projektu. Za třídu bude v terénu soutěžit zvolený 5-ti členný tým, pro ostatní žáky bude připraven doprovodný zábavný program. 

Budeme rádi, když se připojíte do projektu, kterým chceme říci, jak důležitý význam má pro člověka voda a jak je o ní potřeba pečovat a starat se oni. 

Své týmy můžete registrovat včas na www.hledejpramenvody.cz

 

Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Účastníky kterého festivalu osvěžila kohoutková voda ze speciálního vodobaru od OVAKu?

1)
Glastonburry

2)
Pohoda

3)
Colours of Ostrava