Hledáme hledače pramene vody 2018

Chcete se zúčastnit projektu "Hledej pramen vody 2018"? Základní školy (4. a 5. třídy) se mohou přihlásit pomocí registračního formuláře na www.hledejpramenvody.cz. Začínáme soutěžit v březnu, vyvrcholení proběhne začátkem června na atraktivním místě v Ostravě! Těšíme se na vás!

Velký ohlas u základních škol v Ostravě má projekt HLEDEJ PRAMEN VODY, který u příležitosti Světového dne vody tradičně připravuje společnost Ostravské vodárny a kanalizace. 
 
„Hledej pramen vody je tradiční projekt naší společnosti, který se neustále rozšiřuje a láká každoročně více škol. Zábavnou formou s motivací soutěže chceme nejmladší generaci říct, že voda je nejcennější tekutina a je třeba s ní podle toho nakládat a chránit její zdroje,“ řekla tisková mluvčí společnosti OVAK Radka Vanková.
 
Soutěž probíhala dvoukolově. V první písemné části plní děti, ve školách či jako formu úkolů, šest kvízů týkajících se vody. Jejich úspěšné vyřešení je vstupenkou na velké finále. Tam se rozhodne, které 3 třídy si odnesou věcné ceny a hlavně jednodenní zájezdy po atraktivních místech Moravskoslezského kraje. 
 
„Naše děti soutěž hodně prožívaly a bavila je od samého začátku. Projekt je kombinací zábavy a vzdělávání, což je pro děti ideální. Z vítězství máme obrovskou radost a na výlet se už moc těšíme,“ uvedla učitelka čtvrťáků z jedné vítězných tříd ZŠ Krestova Ivana Koczonová.
Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Která událost je starší?

1)
vznik Československa

2)
vznik Baníku Ostrava

3)
první jímání vody v dnešní Úpravně vody Nová Ves