Oprava kanalizačního sběrače na Havlíčkově nábřeží byla dokončena

Zhruba 300metrový úsek Havlíčkova nábřeží v úseku od Mostu Miloše Sýkory po křižovatku se Střelniční je od 15.9. opět průjezdný. Pracovníci společnosti Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) totiž dokončili náročnou opravu starého betonového kanalizačního sběrače. Jednalo se o mimořádně velkou dimenzí potrubí DN 800/1200.

Sběrač byl před opravami už na hranici životnosti. „Vzhledem k četnosti poruch byla navržena oprava už zmíněného 300 metrů dlouhého úseku,“ uvedla mluvčí OVAK Radka Vanková a dodala, že celkové náklady na stavbu činí 12,5 milionů korun bez DPH.

Oprava začala 20. března a dokončena byla 15.9., když už byla také silnice zprůjezdněna. „Z pohledu uzavírek místních komunikací a objízdných tras nebyla tato stavba zcela bez komplikací. Ulice Havlíčkovo nábřeží v úseku mezi ulicemi Na Hradbách a Kostelní je klíčová pro dopravní obslužnost, provoz a zásobování například vazební věznice, krajského soudu a krajského státního zastupitelství. Nakonec se podařilo skloubit uzavírku komunikace i v nejnáročnějším úseku (pod mostem Miloše Sýkory) s plným respektováním požadavků především ze strany Vazební věznice Ostrava, a to nejen na dopravní obslužnost, ale především bezpečnost obyvatelstva,“ dodala Radka Vanková.

Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Víte, že ...

1)
vyvezeme septik?

2)
připojíme vás k vodovodu a kanalizaci?

3)
zhotovíme projekt?