Děti se baví vodou a Ostravou

Tisícovka školáků z ostravských základních škol už naplno žije vodou a Ostravou. Přesněji projektem Hledej pramen vody, díky kterému se učí poznávat to nejdůležitější o nejcennější tekutině a zároveň zjišťují, odkud se bere voda v ostravských kohoutcích. Školáci z prvního stupně základních škol malují obrázky, sepisují básně, ale dělají i prezentace, točí videa a fotí. Projekt Hledej pramen vody pro ně připravila společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) a žáci mají napilno. Jejich dílo můžete vidět na facebooku nebo www.hledejpramenvody.cz.  
 
„Jsme pevnou součástí Ostravy a tento projekt je náš příspěvek místním základním školám. Každoročně nás osloví i mnoho škol z jiných částí kraje, ale musíme je odmítnout. Školy z Ostravy a okolí kapacitu projektu vždy zaplní,“ přibližuje velký zájem o projekt tisková mluvčí společnosti OVAK Radka Vanková.
 
Projekt zapadá do programu Žijeme vodou, Žijeme Ostravou, kterým OVAK podporuje severomoravskou metropoli. Kromě soutěže do něj patří také asi nejviditelnější aktivita Free Water Zone, se kterou je možné se setkat na řadě významných akcí v Ostravě, včetně proslulého festivalu Colours of Ostrava.
 
„U návštěvníků akcí má náš „osvěžující program“ Free Water Zone obrovský úspěch. Tvoří ho vodní bar napojený na vodovodní řad. Každý si tak může dopřát čerstvou a zdravou kohoutkovou vodu s odpovídajícím servisem. Součástí služby je i vodní brána, která v parném létě úžasně osvěží,“ upozorňuje Radka Vanková a dodává, že mezi pořadateli akcí je o servis obrovský zájem: „Bohužel řada akcí se termínově kryje, zařízení je třeba pravidelně servisovat, takže nemůžeme vyhovět úplně všem.“
 
V rámci programu Žijeme vodou, Žijeme Ostravou podporuje OVAK i řadu kulturních a sportovních akcí v Ostravě, jako je například Janáčkův máj. Společnost pomáhá i lidem, kteří v životě neměli takové štěstí. Své místo má i podpora projektů směřujících ke zlepšení životního prostředí.
 
„Ročně podporujeme kulturu, sport, životní prostředí i vzdělávání v Ostravě částkou okolo 1 mil. Kč. Velmi nás potěšilo, když naši dlouhodobou podporu Ostravě ocenil hejtman Moravskoslezského kraje, který nám udělil svou cenu za společenskou odpovědnost za rok 2015,“ uzavírá R. Vanková.
Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Účastníky kterého festivalu osvěžila kohoutková voda ze speciálního vodobaru od OVAKu?

1)
Glastonburry

2)
Pohoda

3)
Colours of Ostrava