OVAK a Světový den vody

Celý svět si 22. března připomene, jak cennou surovinou je voda. Ke Světovému dni vody s letošním podtitulem „Odpadní voda“, který vyhlašuje OSN, se připojuje i naše společnost. A to hned několika aktivitami.

Ostravské základní školy se nyní registrují do velké vědomostní soutěže Hledej pramen vody 2017. Úkolem dětí je vyřešit v prvním kole hned několik úkolů souvisejících s vodou. Pokračujeme v moderním pojetí soutěže. Zaměřujeme se na vodárenský geocaching. Děti se vypraví do terénu a budou hledat „kešku – poklad – odpověď na hádanku“ podle zadaných kritérií. Ti nejlepší žáci postoupí do velkého finále, které proběhne v červnu na Slezskoostravském hradě. Ačkoliv hlavní výhry – výlety za krásami našeho kraje – si odnesou 3 třídy, vítězové jsou všichni. Dozví se totiž, že mít dostatek vody není jinde ve světě běžné, a že bychom si měli této nejcennější tekutiny vážit a pečovat o ni. Více na www.hledejpramenvody.cz.

Slovo „OVAK“ je třeba si poznačit do diáře na sobotu 25.3. Právě v tento den se totiž koná den otevřených dveří v naší společnosti. Budete si moci prohlédnout běžně nepřístupné prostory a poznat vodu skutečně zblízka. Vydat se budete moci do Ústřední čistírny odpadních vod v Přívoze, která pomáhá životnímu prostředí v Ostravě. Poznáte moderní technologický proces čištění odpadní vody, pomocí kamery nahlédnete do kanalizačního potrubí v reálném provozu a také uvidíte sestup pracovníka OVAK a.s. do kanalizace.
Areál Úpravny vody Ostrava-Nová Ves letos nabízí, kromě standardního okruhu prohlídky, návštěvu mini expozice „Historie ostravského vodárenství – Babylon“. Nahlédneme do počátků zásobování města Ostravy pitnou vodou. Ideální tedy je dát tento den vodě. Prohlídky je třeba rezervovat předem na našem webu prostřednictvím rezervačního formuláře, a to od 1.3.

Všichni majitelé studní by měli zpozornět. U příležitosti Světového dne vody připravil OVAK možnost nechat si provést rozbor vody ze studně se slevou 15 %. Využijte služeb naši špičkově vybavené laboratoře a zkušeností našich specialistů. Akce začíná 22.3., tedy na Světový den vody a skončí 31. května.
 

Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Který způsob nakládání s odpadní vodou je levnější?

1)
Mít dům napojený na kanalizaci.

2)
Mít vlastní žumpu nebo septik.

3)