Slavíme Světový den vody - Den otevřených dveří

Celý svět si 22. března připomenul, jak cennou surovinou je VODA. Ke Světovému dni vody s letošním podtitulem „Voda a pracovní místa“, který vyhlašuje OSN, se připojuje i naše společnost. A to hned několika aktivitami.
 
Přes 1000 čtvrťáků ze 44 ostravských škol se přihlásilo do soutěže Hledej pramen vody 2016. Úkolem dětí je vyřešit v prvním kole hned několik úkolů souvisejících s vodou. Pokračujeme v moderním pojetí soutěže. Zaměřujeme se na vodárenský geocaching. Děti se vypraví do terénu a budou hledat „kešku – poklad – odpověď na hádanku“ podle zadaných kritérií. Ti nejlepší čtvrťáci postoupí do velkého finále, které proběhne v červnu na Slezskoostravském hradě. Ačkoliv hlavní výhry – výlety za krásami našeho kraje – si odnesou 3 třídy, vítězové jsou všichni. Dozví se totiž, že mít dostatek vody není jinde ve světě běžné, a že bychom si měli této nejcennější tekutiny vážit a pečovat o ni. Více na www.hledejpramenvody.cz
 
Slovo „OVAK“ je třeba si poznačit do diáře na sobotu 2.4. Právě v tento den se totiž koná den otevřených dveří v naší společnosti. Budete si moci prohlédnout běžně nepřístupné prostory a poznat vodu skutečně zblízka. Vydat se budete moci  do Ústřední čistírny odpadních vod v Přívoze, která pomáhá životnímu prostředí v Ostravě. Poznáte moderní technologický proces čištění odpadní vody, pomocí kamery nahlédnete do kanalizačního potrubí v reálném provozu a také uvidíte sestup pracovníka OVAK a.s. do kanalizace. Ideální tedy je dát tento den vodě. Další termín dne otevřených dveří je 7.5. v areálu úpravny vody Ostrava-Nová Ves. Doporučujeme si prohlídky rezervovat předem na našem webu.
 
Všichni majitelé studní by měli zpozornět. U příležitosti Světového dne vody připravil OVAK a.s. možnost nechat si provést rozbor vody ze studně se slevou 15 %. Využijte služeb naší špičkově vybavené laboratoře a zkušeností našich specialistů. Akce začíná 22.3., tedy na Světový den vody a skončí 31. května.
 
Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Díky OVAKu si lidé na Colours of Ostrava i dalších akcích v Ostravě mohou dopřát čistou kohoutkovou vodu, která se podává z …

1)
vodoclubu

2)
vodobaru

3)
vodopubu