Vyhlášení projektu HLEDEJ PRAMEN VODY 2016

Společnost Ostravské vodárny a kanalizace a.s. již tradičně připravuje u příležitosti Světového dne vody zábavný osvětový projekt „Hledej pramen vody“, který je určen ostravským žákům 4. a 5. tříd základních škol.
Pokračujeme v novém moderním pojetí soutěže s možností sledování průběhu plnění úkolů na www.hledejpramenvody.cz nebo sdílení příspěvků za danou ZŠ na FB Hledej pramen vody.
 
Tento úspěšný projekt má dvě části. První je teoretická a je vyhlášena u příležitosti Světového dne vody (22.3.). Každá třída od nás obdrží celkem šest soutěžních úkolů  souvisejících s tématem „voda“. Každý splněný úkol bude následně ohodnocen.  
Po skončení teoretické části budou třídě, která splnila všech 6 úkolů, sděleny instrukce k druhé části projektu. Už nyní můžeme prozradit, že druhá část se uskuteční 3.6.2016, a to zábavnou formou na Slezskoostravském hradě, kde rovněž proběhne slavnostní vyhlášení celého projektu. Za třídu, v daný finálový den, bude soutěžit zvolený 5-ti členný tým, pro ostatní žáky bude připraven doprovodný zábavný program. Nejúspěšnější tři třídy budou oceněny jednodenním zájezdem pro krásách našeho regionu a věcnými cenami.
 
Budeme rádi, když se připojíte do projektu, kterým chceme říci, jak důležitý význam má pro člověka voda a jak je o ní potřeba pečovat.
 
Registrovat se můžete do naplnění kapacity 45 soutěžících tříd. Více informací a registrační formulář naleznete na stránkách www.hledejpramenvody.cz.
Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Kolik kilometrů měří ostravská kanalizační síť?

1)
85,4 km

2)
919 km

3)
8 540 km