Voda v Ostravě zůstane jedna z nejlevnějších z kr. měst

Stejně jako ve většině měst dojde v Ostravě k 1. lednu 2016 k úpravě cen pro vodné a stočné. Cena za m3 pitné vody se zvýší o 0,66 Kč (1,8 %), cena za m3 odkanalizované vody pak o 0,76 Kč (2 %). Běžný spotřebitel tak měsíčně zaplatí jen asi o 4 Kč více než v roce 2015. Obyvatelé Ostravy budou mít stejně jako dosud jednu z nejnižších cen pro vodné a stočné z krajských měst ČR. Společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) bude v roce 2016 investovat do zkvalitnění údržby vodovodní a kanalizační sítě včetně využívání nových moderních technologií.
 
„Zkoušíme a zdokonalujeme služby, které pomáhají zlepšit servis našim zákazníkům. A budeme v tom pokračovat i v roce 2016. Průběžným vylepšováním prochází náš online zákaznický účet a pracujeme i na dálkovém odečtu vodoměrů. Budeme pokračovat v testování absolutní novinky, kterou je čištění vodovodního potrubí pomocí ledové tříště, takzvaný ICE PIGGING. Tuto technologii zkoušíme jako první v ČR,“ přiblížil plány na další rok ředitel společnosti Ostravské vodárny a kanalizace Petr Konečný a dodal, že objem investic do zkvalitnění služeb a údržby vodovodní a kanalizační sítě se bude pohybovat okolo 30 mil. Kč.
 
Zároveň uvedl, jaké jsou nejvýznamnější příčiny růstu ceny za vodné a stočné. „Zvyšuje se cena za vodu, kterou nakupujeme z přehrad. Roste i poplatek za pronájem vodovodní a kanalizační sítě, které vlastní město. Z něj jsou hrazeny důležité investice do jejího rozvoje.“
 
V roce 2016 bude v Ostravě cena pitné vody 37,25 Kč s DPH a cena odkanalizované vody 38,81 Kč s DPH za jeden metr kubický. Celková cena za 1m3 pitné a odkanalizované vody bude tedy 76,06 Kč včetně DPH. Ve srovnání s obyvateli ve většině měst ČR budou Ostravané i nadále patřit k těm, kteří za vodu platí nejméně. Litr kvalitní pitné vody přijde na méně než 8 haléřů.
Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Který způsob nakládání s odpadní vodou je levnější?

1)
Mít dům napojený na kanalizaci.

2)
Mít vlastní žumpu nebo septik.

3)