Vodobar na Bambifestu

Představit dětem i jejich rodičům aktivity, to je hlavním smyslem Bambifestu Ostrava. Kromě vodáků a pionýrů se na něm prezentují také Knihovna města Ostravy nebo městská policie.
 
Nenechte si ujít
 
Nejen pro děti a mládež, ale i pro rodiče je určena akce s názvem BAMBIFEST, která je známá z minulých let jako Bambiriáda. Konala se v květnu v Ostravě­ ­Bělském lese na loukách u Koliby. Představí se na ní řada organizací, které nabízí volnočasové aktivity.
„Cílem akce je ukázat dětem, ale také jejich rodičům možnosti využití volného času v jejich okolí, vyzkoušet si, co je baví, a najít si v blízkosti bydliště vhodný kroužek či oddíl. Jednotlivé oddíly, kroužky i domy dětí se budou představovat na svém stánku, kde budou mít na ukázku připraveny aktivity z jejich běžné činnosti. Na místě bude i pódium, které pro svou prezentaci využijí především hudební, divadelní a taneční kroužky,“ řekla Deníku spoluorganizátorka akce Hanka Janoušková z Rady dětí a mládeže Moravskoslezského kraje.
Podle ní tam svůj stánek budou mít například vodáci, kteří dětem ukážou různé vodácké hry nebo uzlování. „Pionýři nabídnou pozvánky na tábory, Divadlo loutek zase vodění, jak jinak než loutek. Vystavovat bude i Asociace TOM, Klub malých debrujárů, dále Knihovna města Ostravy (KMO) či městská policie, ale také Ostravské vodárny a kanalizace se svým vodobarem, který návštěvníkům zajistí pitný režim po celou dobu akce,“ vyjmenovala Hanka Janoušková. Prezident debrujárů z Moravskoslezského kraje Libor Lepík láká k návštěvě jejich stánku na horkovzdušný balon. „S dětmi navíc budeme měřit také napětí lidského těla, podívají se na výbuch octové rakety nebo budeme dělat otisky prstů,“ přiblížil Libor Lepík s tím, že debrujáři mají v kraji řadu poboček, patří mezi ně i ta v Ostravě, Karviné, Havířově, Lískovci či v Kozlovicích.
Ve stánku Knihovny města Ostravy si děti vyzkoušejí rychločtení, zasoutěží si s pohádkovými postavami a pro nejmenší děti budou nachystány poznávačky s knižními hrdiny. „Samozřejmě představíme také služby knihovny pro dětské návštěvníky a hlavně naše tematické kufříky, ze kterých jsou rodiče nadšeni,“ popsala Markéta Mížová z KMO. Více informací o BAMBIFESTu najdou zájemci na internetových stránkách www.bambifest.cz.
 
K TÉMATU BAMBIRIÁDU pořádala na celostátní úrovni Česká rada dětí a mládeže (ČRDM), protože se letos rozhodla preferovat jiné akce, Bambiriáda jako akce zanikla. „Jelikož si myslíme, že tato akce měla smysl, vznikl BAMBIFEST, který pokračuje v úspěšném modelu původní akce. Tato akce se opět koná na mnoha místech v celé republice. V našem kraji třeba v Českém Těšíně a Krnově,“ uvedla Hanka Janoušková z Rady dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, která je organizátorkou akce.
 
 
Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Kolik kilometrů měří ostravská kanalizační síť?

1)
85,4 km

2)
919 km

3)
8 540 km