Děti z Ostravy hledaly PRAMEN VODY

Čtvrtá A ze Základní školy Krestova získala prvenství v soutěži Hledej pramen vody, kterou připravila společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK). Za odměnu tak vyrazí na poznávací výlet po krásách Moravskoslezského kraje. Stejnou odměnu získali i stříbrní žáci ze ZŠ Chrustova a děti ze ZŠ Ludgeřovice, které se umístily na třetím místě. Cílem projektu bylo přiblížit nejmladší generaci vodu, jako cenný dar přírody, kterého si musíme všichni vážit. Do projektu, který vyvrcholil 30.5. velkým finále na Slezskoostravském hradě, se přihlásilo 29 tříd z Ostravy a nejbližšího okolí.
„Hledej pramen vody je tradiční projekt naší společnosti, který se neustále rozšiřuje a láká každoročně více škol. Zábavnou formou s motivací soutěže chceme nejmladší generaci říct, že voda je nejcennější tekutina a je třeba s ní podle toho nakládat a chránit její zdroje,“ řekla tisková mluvčí společnosti OVAK Radka Vanková.
http://videoportal.ovak.cz/reportaze/osvetovy-projekt-hledej-pramen-vody.html
 
Soutěž probíhala dvoukolově. V první písemné části plnily děti šest úkolů týkajících se vody. Jejich úspěšné vyřešení bylo vstupenkou na velké finále do areálu Slezskoostravského hradu. Tady se dnes v druhém kole úkolů rozhodlo, které třídy si odnesly věcné ceny a hlavně jednodenní zájezd po atraktivních místech Moravskoslezského kraje. Každá třída se vydá do jiné lokality, ve které ale vždy uvidí jedno vodní dílo z trojice Morávka, Slezská Harta a Žermanice.
 
„Naše děti soutěž hodně prožívaly a bavila je od samého začátku. Projekt je kombinací zábavy a vzdělávání, což je pro děti ideální. Z vítězství máme obrovskou radost a na výlet se už moc těšíme,“ uvedla učitelka čtvrťáků z vítězné ZŠ Krestova Ivana Koczonová.
Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Víte, že ...

1)
vyvezeme septik?

2)
připojíme vás k vodovodu a kanalizaci?

3)
zhotovíme projekt?