Pozor na podvodníky!

Společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) v posledních dnech zaznamenala případy, kdy cizí subjekt zneužil její obchodní jméno. „Dostali jsme informace ze dvou různých zdrojů, že se na ně telefonicky nebo fyzicky obrátila osoba představující se jako subdodavatel společnosti OVAK. Jejím cílem bylo okamžité provedení vyčištění kanalizace za úplatu. Argumentovala tím, že to vyžaduje legislativa,“ popsala mluvčí vodáren Radka Vanková.
 
Společnost OVAK nemá s touto aktivitou nic společného. „OVAK nikdy nenabízí  služby čištění kanalizací prostřednictvím externích firem. Tyto služby poskytujeme profesionálně s využitím moderní techniky a plně je zajišťujeme vlastními zaměstnanci,“ dodala Radka Vanková.
 
Uvedla, že zaměstnanci OVAK nežádají platbu v hotovosti, a vždy bezplatně vystavují protokol o poskytnuté službě. Většina činností navíc neprobíhá v pozdních odpoledních a večerních hodinách ani o víkendech. To pouze v případě havarijních událostí.
 
Zaměstnanci vodáren používají služební vozidla označená logem společnosti a mají jednotné oblečení označené názvem a logem společnosti. Občané by si měli také nechat předložit služební průkaz zaměstnance. V případě pochybností se mohou zájemci obrátit na zákaznickou linku 848 100 700 nebo dispečink společnosti 800 202 700 a ověřit si, zda se v dané lokalitě v danou dobu někdo skutečně má pohybovat.
Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Účastníky kterého festivalu osvěžila kohoutková voda ze speciálního vodobaru od OVAKu?

1)
Glastonburry

2)
Pohoda

3)
Colours of Ostrava