Světový den vody 22.3. - školáci hledají pramen vody

Velký ohlas u základních škol v Ostravě má projekt Hledej pramen vody, který u příležitosti Světového dne vody připravila společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK). Do vzdělávacího projektu se přihlásilo 608 čtvrťáků z 29. tříd. Cílem projektu je přiblížit dětem vodu jako cennou surovinu, které si musíme vážit a pečovat o ni. 
První kolo soutěže je písemné. Žáci v něm zpracují řešení šesti úkolů, které zašlou k vyhodnocení. Úspěšní řešitelé budou poté pozváni na finálovou část projektu, která proběhne 30.5. na utajovaném místě. Tři nejúspěšnější třídy se mohou těšit na jednodenní výlet za krásami Moravskoslezského kraje. 
To nejdůležitější, co si mají žáci odnést, jsou podle tiskové mluvčí společnosti OVAK Radky Vankové informace o vodě: „Děti vnímají vodu jako něco samozřejmého, čeho je pořád dostatek. Tímto projektem jim chceme říci, že voda je nesmírně cenným darem přírody, kterého si musíme vážit. A to, že jí zatím máme dostatek, není v celosvětovém kontextu vůbec samozřejmé.“
Soutěž Hledej pramen vody pořádá společnost OVAK tradičně u příležitosti Světového dne vody, který připadá na 22.3. Zájem je každoročně ze strany ostravských škol obrovský. „Potvrzuje se, že vedení škol má o vzdělávací programy směřující do oblasti životního prostředí zájem. Tento projekt budeme v budoucnu dále rozvíjet,“ dodala Radka Vanková.
Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Který způsob nakládání s odpadní vodou je levnější?

1)
Mít dům napojený na kanalizaci.

2)
Mít vlastní žumpu nebo septik.

3)