Speciální vodobar

Nedostupnost vody z kohoutku na řadě akcí vyřešila společnost Ostravské vodárny a kanalizace. Vyvinula a vyrobila takzvaný vodobar. Ten je napojen na vodovodní řad a umožňuje lidem osvěžit se čerstvou vodou z vodovodu. Vodobar byl k dispozici i návštěvníkům víkendové výstavy Zdraví a Duše, která proběhla od pátku do neděle na Ostravském výstavišti.

„Lidé pijí vodu z kohoutku stále častěji. Uvědomují si, že tato voda je čerstvá, chutná a zároveň i velice levná. Bohužel často narážejí na to, že na řadě akcí není možné si vodu z kohoutku dát jinak než si ji napustit do dlaní někde na toaletách. Proto jsme vyvinuli vodobar,“ řekl ředitel společnosti OVAK Petr Konečný a dodal, že voda ze speciálního vodobaru bude na akcích k dispozici zdarma.

Vodobar je vlastně malé výčepní zařízení, což umožňuje jeho snadnou přepravu a umístění na místa s nedostatkem volného prostoru. Podmínkou je, aby v jeho blízkosti byla vodovodní přípojka, na kterou se vodobar napojí. Poté už se lidé mohou osvěžit čerstvou vodou přímo z kohoutku.
 
Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Čeho je víc?

1)
lidí napojených na kanalizaci v Ostravě

2)
lidí pracujících ve školství v ČR

3)
návštěvníků Karlštejna za rok