OVAK přispěje na vybudování a provoz nového očkovacího centra

Pavilon A výstaviště Černá louka v Ostravě bude od 1. března 2021 sloužit nově jako velkokapacitní očkovací centrum. Zájemci o očkování se mohou již nyní zaregistrovat do národního rezervačního systému Reservatic a zvolit si jako místo očkování právě toto centrum. V provozu bude 7 dní v týdnu, 12 hodin denně.

Očkovací centrum Černá louka je společným projektem Moravskoslezského kraje, statutárního města Ostravy, Fakultní nemocnice Ostrava a Lékařské fakulty Ostravské univerzity.

Jelikož si představitelé města i kraje velmi dobře uvědomují, že je potřeba v relativně krátkém čase naočkovat velký počet obyvatel Ostravy i celého Moravskoslezského kraje, po projednání na Krizovém štábu MSK se jeho účastníci dohodli na spolupráci na tomto projektu. „Moravskoslezský kraj je jedním z nejlidnatějších regionů v republice, žije zde přes 1,2 milionu lidí. Máme před sebou složitý proces, než se pro získání kolektivní imunity podaří naočkovat potřebnou část populace. A velkokapacitní očkovací centrum v tom bude hrát zásadní úlohu, proto se Moravskoslezský kraj na jeho financování významně podílí. Od konce minulého roku k nám dorazilo přes 80 tisíc vakcín různých výrobců. Je to výrazně méně, než jsme si představovali, máme ovšem přislíbeno, že se od března dodávky navýší. Náš kraj je na plošné očkování připravený," uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Prostory pro očkovací centrum poskytlo statutární město Ostrava, a to v Pavilonu A ostravského výstaviště. Prostřednictvím své společnosti Černá louka s.r.o. pak zajistilo i jeho vybudování a vybavení. „Z několika zvažovaných lokalit nám právě výstaviště na Černé louce vyšlo jako nejlepší řešení, a to z hlediska umístění, dostupnosti i vybavení. Město Ostrava se bude na vybudování i provozu očkovacího centra podílet nejenom finančně, ale i logisticky a personálně. Považujeme to za důležitý a hlavně účinný příspěvek našeho města v boji za co nejrychlejší zvládnutí koranavirové pandemie a za návrat do normálního života. Těší mě velice, že vůli přispět na náklady očkovacího centra, již vyjádřily i některé významné společnosti z našeho města - OVAK, OKK, Heimstaden, BorsodChem-MCHZ - a další možná ještě přibudou. Personální pomoc zase nabízejí například Český červený kříž nebo Krajská hygienická stanice. Považuji to za vzorový projev solidarity a společného postupu proti stejnému nepříteli," řekl primátor Tomáš Macura.

Zdroj: www.ostrava.cz

 

Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Víte, že ...

1)
vyvezeme septik?

2)
připojíme vás k vodovodu a kanalizaci?

3)
zhotovíme projekt?