Známe finalisty EKOprojektu HLEDEJ PRAMEN VODY 2020

Přesně před deseti měsíci jsme začali registrovat první týmy do letošního ekologického klání HLEDEJ PRAMEN VODY. Ani ve snu by nás nenapadlo, že nám celou hru převrátí naruby nouzový stav a vše bude úplně jinak. Stal se však téměř zázrak. HLEDEJ PRAMEN VODY 2020 se nezastavil, ani když se týmy nemohly setkávat spolu ve třídách a hledat kešky v ulicích města. Ba naopak! Po dvou týdnech koronavirového zaváhání nastala hotová smršť pozdravů a odpovědí na teoretické úkoly. Nebylo dne, kdyby se něco neudálo na webu www.hledejpramenvody.cz a facebooku.
Letos jsme ocenili zejména nápaditost, dravost a kreativitu. Dostali jsme několik stovek příspěvků a na Facebooku sledovalo hledání pramene vody téměř 10.000 uživatelů! Klobouk dolů žákům a jejich učitelům, že našli společnou cestu, jak se probojovat až do samotného finále!

Současná koronavirová situace měla dopad na zrušení velkého finále na Slezskoostravském hradě a je také důvodem toho, že vítězných sedm ocenění vyhlásíme až na podzim, kdy se alespoň na předání budeme moci sejít ve větším počtu. Ze 30ti týmů neztratilo sílu aktivně vstupovat do děje vytrvalých 16, z nich se do úzkého finále probojovalo svou dravostí 12 nejlepších týmů. Mezi ně patří: Hráči, Vodochraňky, Sporťáci, Hastrmani, Water drops, Vodomilové, Bublibubli, Zlatonky, Úhoři, Mokré kachny, Prameňáci a Vodaři.
Na slavnostním vyhlášení vítězů, které proběhne 25.9.2020 na Nové radnici, se potkají: Sporťáci, Hastrmani, Bublibubli, Zlatonky a Water drops. Podívejte se, jak se týmům v letošním těžkém ročníku dařilo.

Hlavním cílem hry však není jenom získat ocenění, ale dovědět se něco o vodě, objevit její nádherný svět a důležitost v našem životě. Pokud dětem po soutěži kromě krásných vzpomínek zůstane i láska k vodě a chuť jejího dalšího objevování, zvítězili jsme!

Děkujeme, že jsme v této nelehké době mohli poznat tak obětavé HLEDAČE!

Voda je život!

Ostravské vodárny a kanalizace a.s.

Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Víte, že ...

1)
vyvezeme septik?

2)
připojíme vás k vodovodu a kanalizaci?

3)
zhotovíme projekt?