KOHOUTKOVÁ VODA měla úspěch

Lidé, kteří zavítali do Olympijského parku na Černé louce, se mohli kdykoliv osvěžit čerstvou kohoutkovou vodou. V horkých dnech navíc přišla vhod speciální vodní brána, která vyrábí z vody příjemnou vodní mlhu. To vše díky konceptu Free Water Zone, který do ostravského Olympijského parku dodala společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK).
 
 
„Lidé toto mokré osvěžení uvítali. V parku se sportovalo, lidé sem přišli strávit den aktivně. A nejlepším osvěžením byla čistá kohoutková voda, která je zdravá, a má příjemnou teplotu,“ uvedla Radka Vanková, tisková mluvčí společnosti OVAK s tím, že voda se podávala s odpovídajícím servisem. „Dovezli jsme speciální vodobar, který byl napojen přímo na vodovodní řad. Lidé od nás dostali nejčerstvější možnou vodu do čistého kelímku. A nic za ni neplatili.“  
 
V teplých dnech byla mokrým osvěžením "procházka" pod speciální vodní bránou, která z vody vytváří příjemnou vodní mlhu.
 
 
Při vyvíjení a plánování servisu Free Water Zones mysleli v OVAKu hlavně na to, aby se s vodou neplýtvalo. „Vodobar odebere ze sítě jen tu vodu, kterou lidé skutečně vypijí. Voda nikde zbytečně neodtéká. Vodní bránu tvoří speciální trysky, které ji přemění v příjemnou vodní mlhu. Brána funguje v rámci spotřeby vody velmi úsporně. Za celý den provozu jí proteče asi 1 m3. To je vzhledem k počtu lidí, které osvěží, zanedbatelné množství,“ dodala Radka Vanková. 
 
Vodobar i vodní brána byla v provozu během celé otvírací doby Olympijského parku na Černé louce.

Aktuálně z Olympijského parku:

21.8.2016 - Velký zájem byl v uplynulých horkých dnech o kohoutkovou vodu v ostravském Olympijském parku na Černé louce. Jeho návštěvníci vypili skoro 20 tis. kelímků s osvěžující tekutinou. Zdravou a čerstvou vodu z kohoutku si mohli dopřát díky konceptu Free Water Zone, který do parku dodala společnost Ostravské vodárny a kanalizace. Jeho součástí je i brána, která vodu přeměňuje v příjemnou vodní mlhu. Pro návštěvníky parku byla služba zdarma. 

Zákaznická linka

848 100 700

Poruchová linka

800 202 700

Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Víte, že ...

1)
vyvezeme septik?

2)
připojíme vás k vodovodu a kanalizaci?

3)
zhotovíme projekt?