Peníze míří na obnovu a rozvoj

Částkou 457 milionů korun přispěla v loňském roce společnost Ostravské vodárny a kanalizace na údržbu a zlepšení stavu vodovodní a kanalizační sítě v Ostravě.
 
Přes 70 procent z téměř půl miliardy korun na zlepšení a údržbu vodovodní a kanalizační sítě investovalo loni statutární město Ostrava, které je jejím vlastníkem.
Peníze jsou z nájemného, jež společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) městu platí. Toto nájemné je výhradně využíváno na obnovu, modernizaci a rozvoj vodohospodářské infrastruktury. Dalších téměř 30 procent investoval OVAK do oprav vodovodů a kanalizací z vlastních zdrojů. Výše investičních prostředků do rozvoje a obnovy majetku provozovatele činila 33 milionů korun, které společnost rovněž využila na vybavení potřebné pro poskytování služeb občanům. „Očekáváme, že v letošním roce bude objem investic podobný předchozímu roku,“ je přesvědčen ředitel společnosti Petr Konečný. Objem peněz do obnovy a rozvoje vlastního a provozovaného majetku představuje 44 procent z tržeb 1,1 miliardy. To je podle něj nadstandardní objem. „Není mnoho společností, které poskytují tak velkou částku do obnovy a rozvoje. Díky takovému objemu prostředků se vodovodní a kanalizační síť v Ostravě stále zlepšuje, což určitě vítají všichni občané města,“ říká Konečný.
 
Největší část peněz směřuje do obnovy a modernizace sítě z nájmu, který platí OVAK městu Ostrava za její používání. Ty ukládá město do fondů, z nichž financuje potřebné projekty. Investiční plán města počítá s tím, že v letošním roce bude investovat přibližně stejnou částku jako v roce 2015, tedy více než 300 milionů korun.
S podobným rozsahem jako v roce 2015 počítá v letošním roce rovněž OVAK v rámci vlastních investic. Společnost plánuje nákup nového kombinovaného kanalizačního vozu s recyklací za více než 11 milionů korun. Významný objem financí bude společnost investovat do nových moderních technologií.
 
 
Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Která událost je starší?

1)
vznik Československa

2)
vznik Baníku Ostrava

3)
první jímání vody v dnešní Úpravně vody Nová Ves