Světový den vody - EKOprojekt HLEDEJ PRAMEN VODY pokračuje

Celý svět si 22. března připomene, jak cennou surovinou je voda. Ke Světovému dni vody, který vyhlašuje OSN, se připojuje i naše společnost. A to hned několika aktivitami.

  • Zahájili jsme již 19. ročník ekologického hravého projektu pro základní školy Hledej pramen vody 2020. Úkolem dětí je vyřešit v prvním kole hned několik úkolů souvisejících s vodou. Pokračujeme v moderním pojetí soutěže. Zaměřujeme se na vodárenský geocaching. Partnerem vzdělávací soutěže je statutární město Ostrava.

Přerušení výuky a omezení pohybu veřejnosti změnilo i naši soutěž. Danou situaci plně respektujeme. Aby soutěž byla nadále atraktivní jak pro děti, tak pedagogy, změnili jsme její průběh. Týmy v soutěži nadále zůstávají a můžou se těšit na skvělou hru a ceny. Soutěž má pouze jednu část. A tou je ta teoretická. Nedovedeme přesně stanovit, kdy skončí daná omezení. Proto jsme byli nuceni hradní finále v letošním roce zrušit. Aktuálně pracujeme na podobě celkového vyhodnocení a slavnostním předání cen. Posouváme finální termín odevzdání všech úkolů až na 11.6.2020. Soutěžící si tak mohou přijít na další BODY PLUS anebo se probojovat do speciálních nominací na další 4 ocenění: VodoEinstein, Vodoart, Vodostar a eVoda. Během soutěže tak uvidíme, kdo z vás má nejblíže k umění, vědě nebo k streamování videí aj.

Slavností vyhlášení vítězů velkého EKOklání proběhne 25.9.2020 v 10.30 na Nové radnici. Vítězné týmy obdržely pozvánky. 


  • AKCE ZRUŠENA! Společnost OVAK respektuje doporučení Bezpečnostní rady MSK/SMO a přistupuje k preventivním opatřením zejména v oblasti konání a pořádání velkých akcí.Jsme obezřetní, a proto rušíme konání letošního Dne otevřených dveří OVAK, který se měl konat 28. 3.

  • AKCE DO ODVOLÁNÍ ZRUŠENA! Od dubna zahajujeme pravidelné exkurze muzea HISTORIE OSTRAVSKÉHO VODÁRENSTVÍ – BABYLON. 4x měsíčně, ve čtvrtky 15:30 a 17:45. Nutná rezervace na webu prostřednictvím registračního formuláře.

Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Kolik kilometrů měří ostravská kanalizační síť?

1)
85,4 km

2)
919 km

3)
8 540 km