Světový den vody - Den otevřených dveří OVAK a ekologický projekt HLEDEJ PRAMEN VODY

Celý svět si 22. března připomene, jak cennou surovinou je voda. Ke Světovému dni vody, který vyhlašuje OSN, se připojuje i naše společnost. A to hned několika aktivitami.

  • Zahájili jsme již 19. ročník ekologického hravého projektu pro základní školy Hledej pramen vody 2020. Úkolem dětí je vyřešit v prvním kole hned několik úkolů souvisejících s vodou. Pokračujeme v moderním pojetí soutěže. Zaměřujeme se na vodárenský geocaching. Děti se vypraví do terénu, kde budou hledat „kešku – poklad – odpověď na hádanku“ podle zadaných kritérií. Ti nejlepší čtvrťáci, páťáci postoupí do velkého finále, které proběhne 29.5. na Slezskoostravském hradě. Ačkoliv hlavní výhry – finanční výhry v celkové výši 35 000,- Kč – si odnesou jen ty nejlepší 3 třídy, vítězové jsou všichni. Dozví se totiž, že mít dostatek vody není jinde ve světě běžné, a že bychom si měli této nejcennější tekutiny vážit a pečovat o ni. Partnerem vzdělávací soutěže je statutární město Ostrava.

  • Slovo „O VAK“ je třeba si poznačit do diáře na sobotu 28.3. Právě v tento den se totiž koná Den otevřených dveří v naší společnosti. Budete si moci prohlédnout běžně nepřístupné prostory a poznat vodu skutečně zblízka. Vydat se budete moci do Ústřední čistírny odpadních vod v Přívoze, která pomáhá životnímu prostředí v Ostravě. Poznáte moderní technologický proces čištění odpadní vody, pomocí kamery nahlédnete do kanalizačního potrubí v reálném provozu a také uvidíte sestup pracovníka OVAK a.s. do kanalizace. Chemici mohou vkročit do certifikovaných laboratoří. Areál Úpravny vody Ostrava-Nová Ves letos nabízí, kromě standardního okruhu prohlídky, návštěvu mini expozice „Historie ostravského vodárenství – Babylon“. Nahlédneme do počátků zásobování města Ostravy pitnou vodou. Ideální tedy je dát tento den vodě. Prohlídky je třeba rezervovat předem na našem webu prostřednictvím rezervačního formuláře nebo osobně navštívit zákaznické centrum OVAK a. s. 

Od dubna zahajujeme pravidelné exkurze muzea HISTORIE OSTRAVSKÉHO VODÁRENSTVÍ – BABYLON. 4x měsíčně, ve čtvrtky 15:30 a 17:45. Nutná rezervace na webu prostřednictvím registračního formuláře.

Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

V čem je výhoda pití kohoutkové vody?

1)
kohoutková voda je zdravá

2)
kohoutková voda je čerstvá

3)
kohoutková voda je levná